http://www.fagottacademy.ir/

ساکسیفونساز ساکسیفون

 یک ساز بادی می باشد که با باز دم و دم انسان به صدا در می آید. این ساز معمولا دارای بدنه برنجی می باشد و دارای یک قمیش همچون ساز کلارینت دارد  می توان گفت ساز همانند کلارینت می باشد اما باید گفت ساکسیفون تفاوت های زیادی با ساز کلارینت دارد. ساکسیفون نیز سوراخ هایی دارد که نوازنده می تواند با باز و بسته کردن آنها موجب ایجاد صدا شود و می توان گفت که این ساز نوعی مکانیزم کلیدی دارد بدین صورت است که صفحه ای از روی سوراخ ها برداشته می شود و یا صفحه ای بر روی سوراخ ها گذاشته می شود و موجب ایجاد صدا می شود.

تاریخچه ساکسیفون

 ساکسیفون توسط آدولف ساکس کلارینت نواز و فلوت زن بلژیکی ساخته شد. او در سال ۱۹۴۲ به پاریس فرانسه برای ادامه دادن علاقه موسیقی خود رفت. پیش از اینکه ساکسیفون را اختراع کند بر روی کلارینت تغییراتی ایجاد کرده بود که موجب ارتقای کلارینت هم شده بود و توانسته بود محدوده ی صدایی آن را افزایش دهد.

آدولف پس از سال های زیاد  با ترکیب یک قمیش و یک بدنه از جنس برنج و و اعمال عمل های خاص آکوستیک توانست ساز بادی خارق العاده ای را ایجاد کند که پس از چند سال به سراسر جهان نیز انتقال یافت و به نوعی در جهان فراگیر شد.

آدولف با ساخت ساکسیفون در اندازه های مختلف توانست انحصار آن را به مدت ۱۵ سال را برای خود بدست آورد و در سال ۱۸۸۶ قرارداد سایکس تمام شد. سپس موسیقی نوازان و ساکسیفون نوازان زیادی با کمک تولید کننده های ساز های بادی به نوبه و روش خود به طراحی و بهبود بخشیدن کلید های ساکسیفون پرداختند.
ورود به سیستم

نام کاربری :
کلمه عبور :

سخن روز

موسیقی ماندگار است و موسیقی دان همیشه زنده، چرا که موسیقی اش وجود دارد.

اطلاعات تماس


نشانی آموزشگاه موسیقی فاگوت شیراز ، خیابان ملاصدرا ، خیابان خلیلی ، بین کوچه 2و4 ، پلاک 458
تلفن آموزشگاه موسیقی فاگوت

36263617
36263618
09179160500

https://www.instagram.com/fagottacademy/

تصویر روز

آزمون-ارشاد
افزودن به سایت های مورد علاقه

پیوند ها

بازدید ها : 11,288,170
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی