http://www.fagottacademy.ir/

کاخن

کاخن

یکی از محبوب‌ترین سازهای کوبه ای که در اجراهای خیابانی و یا در استودیو و اجراهای روی استیج مورد استفاده قرار می گیرد ساز کاخن می باشد.

یکی از پر طرفدارترین ساز ها و کلاس های آموزش ساز کاخن می باشد. کاخن سازی است که قابل حمل و انتقال بوده و فضای کمی را اشغال و نوازندگی آن نیز تقریباً آسان می باشد.

آموزش کاخن  و همنوازی آن با درامز و سایر سازها همچون آکاردئون ، پیانو ، گیتار ، آواز تجربه های جذاب بوده و بسیار مورد استقبال علاقه مندان می باشد.

کاخن به چه معناست؟

کلمه یک واژه اسپانیایی بوده و به معنی جعبه یا صندوق میوه می باشد.

ریشه در شکل ساز کاخن دارد که به شکل یک جعبه که شش وجه دارد اهواز با دست به سمت جلوی آن ضربه می زند. البته میتوان درام استیک و یا براش کاخن و یا همچنین با پدال ، کاخن نوازی کرد.

تاریخچه ساز کاخن 

کاخن که به زبان اسپانیایی به معنای جعبه است، قدمت زیادی ندارد و تاریخچه پیدایش آن کم است.در ابتدا کولی‌های اسپانیایی به همراه رقص و آواز و عضو جدا نشدنی موسیقی فلامنکو یعنی گیتار، بر روی جعبه‌های میوه ریتم اجرا می‌کردند که به مرور زمان حالت ساز گونه به خود گرفت و به کاخن امروزی تبدیل شد.

کاخن از اواخر قرن هجدهم میلادی، توسط آفرو-پرویی‌ها  مورد استفاده قرار می‌گرفت. بردگان غرب و مرکز آفریقا که به آمریکا آورده شدند، اصیل‌ترین وارثان کاخن هستند.

 

 

ورود به سیستم

نام کاربری :
کلمه عبور :

سخن روز

موسیقی ماندگار است و موسیقی دان همیشه زنده، چرا که موسیقی اش وجود دارد.

اطلاعات تماس


نشانی آموزشگاه موسیقی فاگوت شیراز ، خیابان ملاصدرا ، خیابان خلیلی ، بین کوچه 2و4 ، پلاک 458
تلفن آموزشگاه موسیقی فاگوت

36263617
36263618
09179160500

https://www.instagram.com/fagottacademy/

تصویر روز

آزمون-ارشاد
افزودن به سایت های مورد علاقه

پیوند ها

بازدید ها : 11,275,728
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی