http://www.fagottacademy.ir/

آواز پاپ و سنتی

 

 

 

آواز پاپ: آوازهایی که به گوشمان آشنا است

در آموزش این سبک تئوری موسیقی و صداسازی در کنار اصول اصلی خواندن آموزش داده می‌شود. بسیاری از اساتید این سبک برای آموزش در کلاس از آهنگ‎ها و قطعه‎های معروف استفاده می‎کنند. نکته‎ای که در انتخاب آهنگ در نظر گرفته می‎شود این است که این آهنگ‌‎ها به گوش هنرجو آشنا باشند. در کلاس‎های این سبک معمولا از ساز هنگام تدریس استفاده می‎شود. به دیگر سخن استاد برای این‎که مفاهیم را به خوبی به هنرجو آموزش دهد و ریتم و موارد دیگر را به او بیاموزد از ساز استفاده می‌کند. اگر هنرجو بتواند در کنار آموزش این سبک ساز نیز یاد بگیرد، می‎تواند در مسیر آموزشش بسیار مفید و کاربردی باشد.

به طور معمول این سبک به همراه گیتار بسیار می‎تواند روند پیشرفت بهتری داشته باشد. به دلیل قابلیت‎های بسیاری که گیتار دارد می‌تواند به خوبی با آواز همراه شود.


آواز  سنتی و ایرانی: از بنان تا شجریان

به سبک ایرانی، سنتی نیز گفته می‌شود. روش‎های آموزش آواز ایرانی بسیار متنوع است. برخی از اساتید با کارکردن روی تصنیف‌‎ها ایرانی آموزش را شروع می‎کنند و بعد از زمانی که هنرجو کمی بر روی تصنیف‎ها مسلط  شد، آموزش ردیف و گوشه را آغاز می‌کنند. در روش دیگر استاد آواز در ابتدا اصول موسیقی ایرانی را به هنرجو می‌آموزد و بعد از این‌که هنرجو به طور کامل با تئوری موسیقی ایرانی مسلط شد، وارد صداسازی و نکات دیگر آموزش این سبک می‎شود. در ردیف موسیقی ایرانی معمولاً از آواز ابوعطا، آواز دشتی، آواز افشاری،آواز بیات ترک، و آواز اصفهان، و گاهی نیز از آواز بیات کرد و آواز شوشتری نام برده می‌شود.


آواز تلفیقی: همه برای یکی

به طور کلی موسیقی تلفیقی یا فیوژن ترکیب دو یا چند فرهنگ موسیقایی است. در آواز نیز سبک تلفیقی وجود دارد. در این موارد اساتید با توجه به این‌که هنرجو  به چه سبک‌‎هایی علاقه دارد، از تلفیقی از سبک‎ها و روش‌های آموزشی که جلوتر به آن پرداختیم، استفاده می‎شود. لازم به ذکر است که در این سبک بیشترین چیزی که به آن توجه می‎شود علاقه هنرجو است.


سخن آخر

به عنوان نکته آخر باید به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از افراد فرض می‎کنند که کلاس آواز نیاز به تمرین ندارد و یادگیری آن آسان است اما باید به این نکته توجه کرد، تمرین و ممارست است که در آخر شما را به نتیجه دلخواه میرساند. یادگیری آواز نیاز به دقت و توجه زیادی دارد. با چند ماه کلاس رفتن و یا تمرین کم و گسسته به نتیجه مورد نظرتان نخواهید رسید. یادتان نرود که حتما در جمع‌های کوچک و بزرگ بخوانید تا اعتماد به نفستان زیاد شود.

دوره های آموزش  آواز پاپ و سنتی زیر نظر بهترین اساتید متخصص  در آموزشگاه موسیقی فاگوت برگزار می شود.

 

 

ورود به سیستم

نام کاربری :
کلمه عبور :

سخن روز

تنها3 رنگ 10 رقم و 7 نت موسیقی وجود دارد. اینکه ما با آن ها چه میکنیم دارای اهمیت است. جیم ران

اطلاعات تماس


نشانی آموزشگاه موسیقی فاگوت شیراز ، خیابان ملاصدرا ، خیابان خلیلی ، بین کوچه 2و4 ، پلاک 458
تلفن آموزشگاه موسیقی فاگوت

36263617
36263618
09179160500

https://www.instagram.com/fagottacademy/

تصویر روز

ارف-م
افزودن به سایت های مورد علاقه

پیوند ها

بازدید ها : 11,288,189
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی